Pracownicy

Pomagamy w starcie na rynku pracy osobom młodym oraz starszym w powrocie na niego lub w utrzymaniu aktywności zawodowej. Legalna i udokumentowana praca pozwala Ci na zdobycie doświadczenia oraz wykorzystanie posiadanych przez Ciebie umiejętności i Twoich kompetencji. Nie pozwól się wykluczyć z rynku pracy. Z doświadczenia wiemy, że każdy może się realizować i rozwijać.

Pomożemy Ci stworzyć CV i przedstawimy Twoją kandydaturę współpracującym z nami pracodawcom. Może nie jesteś nawet świadomy/świadoma, w jaki sposób zdolności, które posiadasz, mogą otworzyć przed Tobą zupełnie nowe perspektywy.


FAQ / Częste pytania

 1. Czy nie mając doświadczenia w pracy zawodowej mogę skorzystać z Państwa oferty?

  Nasza firmę w przypadku pozytywnego przejścia przez kandydata procesu rekrutacji może polecić szkoły kształcące zawodowo przygotowuje dla potencjalnych pracowników pracodawcy. Są to różnego rodzaju kursy zawodowe, więc w przypadku braku doświadczenia i odpowiednich kwalifikacji można je uzyskać u naszych partnerów.


 2. Czy pobierają Państwo prowizję od znalezionej pracy?

  Active Medica, jako legalnie działająca firma posiadająca certyfikat Agencji Zatrudnienia nr 9754 nie pobiera opłat od osób szukających pracy. Zgłoszenie swojej kandydatury do podjęcia pracy zagranicznej również jest bezpłatne.


 3. Jakie formalności muszę spełnić, żeby pracować w krajach Unii Europejskiej?

  Warunki jakie musi spełniać kandydat do pracy zagranicznej są uzależnione przede wszystkim od rodzaju proponowanego stanowiska pracy. Warunki dotyczące każdego kandydata to przede wszystkim pełnoletniość oraz gotowość do wyjazdu poza granice kraju.


 4. Czy pomagają Państwo w znalezieniu mieszkania?

  Współpracujemy z wieloma firmami, które pomagają w znalezieniu mieszkania na czas trwania zawartego kontraktu. Często jest ono także opłacone.


 5. Jakie dokumenty muszę przygotować chcąc się do Państwa zgłosić?

  Wystarczy skontaktować się z konsultantem Active Medica , by po krótkiej rozmowie wstępnej ustalić oczekiwania wobec poszukiwanej pracy i dowiedzieć się jakie są niezbędne dokumenty w przypadku aplikowania na określony rodzaj stanowiska pracy.


 6. Czy jako agencja zatrudnienia pośredniczą Państwo w procesie zatrudnienia pracownika?

  Firma Active Medica zajmuje się profesjonalnie przeprowadzaniem procesu rekrutacji, który obejmuje kontakt z pracodawcą oraz stały kontakt z pracownikiem przez cały okres trwania zagranicznego kontraktu.


 7. Czy podczas pracy zagranicą będę ubezpieczony?

  Pracodawca, dla którego przeprowadzana jest rekrutacja, docelowo zatrudnia na kontrakt, którym jest zagraniczna umowa o pracę wraz z ubezpieczeniem.


 8. Czy podczas pracy poza granicami kraju będę mieć prawo do urlopu?

  Tak samo jak w Polce, legalne zatrudnienie się u zagranicznego pracodawcy wiąże się z uprawnieniami socjalnymi w tym również z urlopem.


 9. Czy możemy w kilkuosobowej grupie wyjechać do pracy?

  Istnieje taka możliwość w zależności od aktualnych potrzeb pracodawcy. Jednak należy pamiętać, że każdy członek grupy będzie indywidualnie poddawany procesowi rekrutacji.


 10. Czy pracując zagranicą będę mieć zapewnione wyżywienie?

  Podczas każdej pracy, do której przeprowadzamy rekrutacje, pracownicy mają zapewnione zamieszkanie. Natomiast w przypadku pracy w charakterze opiekuna osoby starszej zapewnione jest bezpłatne zamieszkanie oraz wyżywienie.


 11. W czerwcu kończę szkołą zawodową o profilu zbrojarz. Czy mogę ubiegać się o pracę zagranicą?

  Nasza firma rekrutuje do pracy nie tylko wśród kandydatów z doświadczeniem zawodowym więc każdy ma szansę ubiegać się o stanowisko pracy zgodne ze swoimi kwalifikacjami.


 12. Nie bardzo dobrze znam języki obce więc nie wiem czy mogę złożyć w państwa firmie podanie o pracę u zagranicznego pracodawcy.

  W przypadku pojawieniu się wśród kandydatów do pracy w zagranicznej firmie bariery językowej Active Medica proponuje szybki i skuteczny kurs językowy u swoich partnerów, którymi są szkoły i firmy prywatne.


 13. Czy muszę mieć referencje w przypadku ubiegania się o pracę jako opiekunka?

  Posiadanie referencji nie jest koniecznym wymogiem przy aplikowaniu do pracy w charakterze opiekunki, ale są dużym plusem przy tworzeniu profilu kandydata.


 14. Jaki rodzaj umowy zawierany jest z zagranicznym pracodawcą?

  Zawierana jest umowa o pracę.


 15. Czy w przypadku pojawienia się jakiegoś problemu podczas pracy zagranicą mogę liczyć na wsparcie państwa agencji?

  Nasza działalność obejmuje oprócz procesu rekrutacji również opiekę nad zatrudnianymi pracownikami podczas całego okresu trwania kontraktu.


 16. Co się stanie jak ulegnę wypadkowi u zagraniczno pracodawcy?

  Ponieważ przeprowadzamy rekrutację kandydatów jedynie do legalnej pracy, każdy pracownik podlega ubezpieczeniu w tym również zdrowotnemu, które gwarantuje mu dostęp do opieki medycznej.


  Jeżeli masz więcej pytań - skontaktuj się z nami >>